Muzeum Kocham Bałtyk


Muzeum Kocham Bałtyk to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Pozytywne Inicjatywy, Lokalnej Grupy Działania Małe Morze oraz gminy Puck. Muzeum jest bramą powiatu puckiego - żeby każda osoba, która jedzie na Półwysep Helski, mogła odwiedzić muzeum i tam poznać dziedzictwo, kulturę i atrakcje regionu.

Molo w swarzewie


Molo czy "pomost" W Swarzewie to bardzo piękne i spokojne miejsce. Przy molu jest przystań, gdzie można zacumować łódkę czy kajak. Obok można zasięgnąć informacji (Informacja Turystyczna) a nawet zreperować łódkę. Na molo znajdują się ławki na których można usiąść i popatrzeć na piękno Zatoki... Blisko mola (50 m) znajduje się miejsce campingowe.

Szkoła windsurfingu


Obóz Windsurfingowy - możliwość wykupienia lekcji windsurfingu i spróbować swoich możliwości na Zatoce Puckiej.

Sanktuarium Maryjne w Swarzewo


Swarzewskie sanktuarium słynie z cudownej gotyckiej figurki Matki Boskiej, patronki rybaków. Według jednej z legend figurka została wyrzucona do morza przez luterańskich mieszkańców Helu i przypłynęła do Swarzewa. Umieszczono ją w ówczesnym drewnianym kościółku.

Neogotycki kościół parafialno-sanktuaryjny pochodzi z 1880 roku, wnętrze ma również neogotyckie. W ołtarzu głównym jest podnoszony lub opuszczany obraz Madonny Tronującej z Dzieciątkiem, który zasłania cudowną figurkę, stojącą na tronie koronacyjnym z 1937 roku, kiedy to dokonano koronacji Matki Boskiej Swarzewskiej. Po bokach znajdują się obrazy świętej Barbary oraz Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Inne cenne zabytki kościoła to: obraz-mapa z XVII wieku, przedstawiający Zatokę Pucką oraz kościoły w Swarzewie, Pucku, Helu, gotycka Pieta, barokowy ołtarz z alabastru. Polichromie ścienne pochodzą z okresu międzywojennego, wykonał je Władysław Drapiewski z synami.

W pobliżu kościoła znajduje się kapliczka – studzienka z wodą o cudownych właściwościach.

Dom kaszubski


W Swarzewie znajduje się wiele atrakcji turystycznych, między innymi Dom Kaszubski. Bardzo ciekawa propozycja dla turystów.

Ścieżka rowerowa


Ścieżka rowerowa, prowadząca od Swarzewa przez Półwysep do Helu. - na Kępie Swarzewskiej, nieopodal wioski, stoją trzy wiatraki 50. metrowe, które wytwarzają energię elektryczną. Sterowane przez komputery śmigła wykonują nawet do 1000 obrotów na minutę. Należą do najnowocześniejszych urządzeń tego typu.